Жителів Одещини запрошують відвідати заходи у містечках здоров'я
У містах Одещини проводитимуться різноманітні профілактичні заходи для підвищення обізнаності про важливість фізичного та психічного здоров'я населення.
Триватимуть вони з 13 по 19 травня, повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
14 та 16 травня будуть працювати Містечка здоров’я, де буде змога вакцинуватись від небезпечних хвороб, пройти тестування на ВІЛ/гепатит, виміряти артеріальний тиск/рівень глюкози в крові та отримати консультацію у сімейного лікаря щодо ведення здорового способу життя.
Старомаяківська ОТГ (Старомаяківський ЦПМСД), Савранська ОТГ (Савранська ЦПМСД);
м. Ізмаїл (КНП Ізмаїльська міська лікарня ЦПМСД) та м. Кілія (КНП «Кілійський ЦПМСДКМР»).
16 травня
Розквітівська ОТГ (Розквітівська АЗПСМ);
Ананьївська ОТГ (Ананьївський ЦПМСД);
м. Чорноморськ (КНП «Чорноморський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»).
Також, з 14 травня о 14:00 кожного дня, впродовж тижня в прям ефірі будуть проходити вебінари на офіційній сторінці Центру контролю та профілактики хвороб в соціальній мережі фейсбук.
Вівторок. 14 травня
Все, що необхідно знати про ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити
ВІЛ-інфекція — це хронічне захворювання, що виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини. Вірус вражає імунну систему, порушує захисні функції організму та поступово робить його беззахисним перед іншими інфекціями та захворюваннями.
Як це працює? У здоровому організмі в разі потрапляння чужорідних тіл, вмикаються захисні функції імунної системи. Першими реагують Т-лімфоцити: розпізнають, що саме потрапило до організму, і передають інформацію про це В-лімфоцитам. В-лімфоцити синтезують антитіла, які борються з чужорідними антигенами.
ВІЛ ж вражає Т-лімфоцити, а якщо конкретніше — клітини CD4. Імунітет людини просто не знає, що йому треба відповісти на загрозу і як це зробити. Без імунітету людина лишається беззахисною перед будь-якою інфекцією.
Долучайтесь до тематичного вебінару о 15:00-16:00
Вебінар: «Як дізнатись чи в мене є вірус ? Як передається ? Чим ВІЛ відрізняється від СНІДу? Чим підступний ВІЛ? Якими є симптоми ? Як уникнути ВІЛ?»
Спікерка – Олеся Тухватшина, лікака-епідеміологиня
Середа. 15 травня
Щеплення як профілактика ряду інфекційних захворювань
Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря профілактичних щеплень відіграє в цьому ключову роль. В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких інфекційних захворювань та їхніх наслідків.
Долучайтесь до тематичного вебінару о 14:00-15:00
Вебінар: «Що таке вакцинація? Чому важливо робити щеплення?»
Спікерка – Людмила Самойленко, завідувачка відділу імунопрофілактики
Четвер. 16 травня
Туберкульоз
Туберкульоз – є захворюванням, якому можна запобігти, і зазвичай виліковним. Тим не менш, у 2022 році туберкульоз був другим за значимістю захворюванням у світі та другою причиною смерті, після COVID-19, і викликало майже вдвічі більше смертей ніж від ВІЛ/СНІД. Понад 10 мільйонів людей продовжують щорічно хворіти на туберкульоз. Знешкодити мікобактерії туберкульозу здатні лише медичні препарати, які мають доведену ефективність і вже врятували мільйони життів. Головне пам’ятати, що сьогодні туберкульоз – виліковний.
Долучайтесь до тематичного вебінару о 14:00-15:00
Вебінар: «Що таке туберкульоз? Хто може захворіти на туберкульоз? Що робити, якщо ви помітили схожі симптоми у себе чи своїх близьких?»
Спікерка – Олеся Тухватшина, лікарка-епідеміологиня
П’ятниця. 17 травня
Професійне вигорання
Стрес і тривога є звичним явищем для багатьох людей, а особливо в умовах війни. Тому піклуватись про своє психічне здоров’я вкрай важливо.
Профвигорання — надзвичайно актуальна та поширена проблема сьогодення. Точної статистики немає, але близько 5-7% населення у світі мають прояви вигорання. Цей стан поширений в усьому світі та не є унікальним явищем для нашого часу.
Медичні працівники посідають чи не перше місце серед спеціальностей з високим ризиком вигорання. За різними джерелами, від 20% до 75% медпрацівників перебувають у цьому стані.
Долучайтесь до тематичного вебінару о 15:00-16:00
Вебінар: «Чому лікарям важливо піклуватися про своє психічне здоров’я?»
Спікерка – Владислава Наговіцина, фахівчиня з навколишнього середовища
З ініціативи Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб на цьому тижні пройде тиждень Любові до вакцинації в КНП «Дитяча міська поліклініка №3» ОМР. На всіх, хто прийде на щеплення, чекають інтерактивні заходи та приємні подарунки.
Це вже третій заклад охорони здоров’я на Одещині, де проводяться подібні акції для збільшення рівня охоплень вакцинованих дітей.